Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Powiatowy Zarząd Dróg w Świeciu zdecydował się skorzystać z platformy ePUAP. Jest to narzędzie udostępniające obywatelom, przedsiębiorcom oraz instytucjom możliwość załatwienia sprawy oraz nawiązania kontaktu z urzędem za pośrednictwem sieci Internet. Jej niektórymi elementami są Katalog Usług oraz Elektroniczna Skrzynka Podawcza.

JAKI JEST ADRES SKRYTKI NA KTÓRY MOGĘ WYSYŁAĆ ZAPYTANIA I WNIOSKI?

Adres skrytki Starostwa Powiatowego w Świeciu na platformie ePUAP to:

 /CSW/SkrytkaESP

JAK MOGĘ WYSŁAĆ PISMO DO URZĘDU

Najprostszym sposobem jest użycie wzoru pisma ogólnego. Do niego można dołączyć w formie załączników wszelką potrzebną dokumentację.

CO TO JEST KATALOG USŁUG?

Katalog Usług to lista publicznie dostępnych usług na platformie ePUAP. Zawarte w nim są informacje m.in. o tym:

  • kogo dotyczy dana usługa,
  • jaki jest jej przewidywany lub ustawowo ustalony czas realizacji,
  • czy wymagane są jakieś dodatkowe dokumenty, a jeśli tak to jakie,
  • czy z usługą związane są jakieś opłaty,
  • w jaki sposób można się odwoływać od decyzja w ramach danej usługi,
  • jaka jest podstawa prawna.

Dostęp do Katalogu Usług można uzyskać na stronach platformy ePUAP.

CO TO JEST ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA?

Jest to środek komunikacji elektronicznej służący do przekazywania informacji do urzędu takich jak wnioski, pisma itp. przy wykorzystaniu sieci Internet.

Za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej na ePUAP udostępniamy na tą chwilę tylko jedną usługę – pismo ogólne do urzędu. Jednakże pracujemy już nad udostępnieniem niemalże wszystkich naszych usług na platformie ePUAP. Gdy tylko te usług zostaną udostępnione nie omieszkamy o tym poinformować na naszych stronach.

By złożyć wniosek, przesłać pismo lub po prostu skontaktować się z urzędem należy przejść na stronę platformy ePUAP oraz postępować zgodnie z instrukcjami dostępnymi w dziale pomocy platformy ePUAP.

JAK ZAŁOŻYĆ KONTO NA EPUAP?

Dokładną instrukcję zakładania konta oraz korzystania z platformy można znaleźć na stronach pomocy portalu ePUAP.

GDZIE ZNAJDĘ WNIOSKI DO POBRANIA?

Ze względu na to, że nie opublikowaliśmy jeszcze na platformie ePUAP naszych usług wnioski można pobrać z naszej strony Biuletynu Informacji Publicznej z działu Procedur załatwiania spraw.

Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej

„Rozbudowa i modernizacja Systemu Regionalnego Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Kujawsko-Pomorskiego” realizowana w ramach Projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0", współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 i ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego